sagopa SND takımı 1. bolum M4y64i10
sagopa SND takımı 1. bolum M4y64i10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Cocuklar Duymasın ! xD Den Gelen Arklarımızın Üye Olmaları Önemle Rica OlunuR..

sagopa SND takımı 1. bolum

YazarMesaj
KÖR CERRAH
VatandaŞ
VatandaŞ

sagopa SND takımı 1. bolum Empty
MesajKonu: sagopa SND takımı 1. bolum   sagopa SND takımı 1. bolum Icon_minitimePaz Şub. 22, 2009 3:21 pm

ahker=Öncelikle hayırlı olsun.Kafile albümü çıktı.Albüm hakkında neler düşünüyorsunuz?

=Bu albüm ,Abluka Alarm ve benim için çok büyük bir şanstı.Öncelikle bu albümde bize şans tanıdığı için Sagopa ve Kolera´ya çok teşekkür ediyorum.Güzel bir toplama albüm ve bence Türkçe Rap´in başyapıtlarından bir tanesi.

Sagopa = Reklam kokan hareketler ) ( gülüşmeler )

= İlk bandrollu albümüm olduğu için böyle bir projede yer aldığım için sözlerime çok özen gösterdim.Gerçekten çok önemliydi ve maneviyatı çok büyüktü.Kuvvetmirada olabilmek en büyük hayalimdi ve bu albümde bulunmam bunun göstergesi oldu ,kendimi burada kanıtlama şansı yakaladım.Kanıtladığımı düşünenlere teşekkürlerimi sunuyorum.

= Yoow ) Benim için albüm çok önemli.Albümü müzikçalarımı takıp dinlediğimde hiçbir şarkının boş ve gereksiz olmadığını görüyorum.Ben aslında MC değildim Sagopa ve Kolera sayesinde rape başladım.Kayıt yaparken çok zorlandım ve Sago ´ yu çok yordum ) ama ortaya güzel birşeyler çıktıysa ne mutlu bize.Ben 6 ay önce rape başladım ve bu kısa zaman içinde bandrollü bir albümde yer aldım.3 tane şarkım var ve hepsine iyi yorumlar aldım.Kendi gelişimimi burada görebiliyorum.

Kolera = Kafile albümü benim için çok önemli.Kendi solo albümümü yaparken çok istekli ve heyecanlıydım.Albüm çıktıktan sonra en fazla 6-7 kere açıp içine bakmışımdır.Ama Kafile albümünü her gördüğümde inceliyorum.Bebeğim gibi sanki.Albümün her karesinde bizim emeğimiz var.Kendi şirketimizden çıkarttığımız için herşeyi ile bizzat ilgilendiğimiz için bu albümün bende yeri çok özel.Kafile albümünün bir başka önemi de bizim içimizde yaptığımız toplama bir albüm olması.Bence Türkiye´nin gelmiş geçmiş en iyi karma rap albümü.Bu albümde bizim amacımız Sagopa ve Kolera haricinde Kuvvetmira´da yer alan mc lerin tanıtılmasıydı ki öyle de oldu.Biz geri planda kaldık ve daha az şarkı ile albümde yer aldık.Herkesin hakkını verdiğine inanıyorum. ilk kayıtlarında bizi çok uğraştırmıştı fakat kayıtları bitirip dinlediğimizde hepimizi şaşırtacak kadar iyi şarkılar ortaya çıkıyordu. yeni duyuluyor fakat eskiden beri bu işi yapanlardan çok daha iyi ve başarılı.Çok farklı , kendi tarzı var Sagopa ile oluşturdukları kendine has bir soundu var.Abluka Alarm zaten bizim kardeşlerimiz.Şu an Samsun´da olmalarına rağmen kalplerinin bizimle olduğuna inanıyorum.Onlar zaten kendilerini kanıtlamış isimler ve yıllardır beraber çalışıyoruz.Hedefim ; bu albümde yer alanlara ayrı ayrı solo albümler yapabilmek.Umarım Allah nasip eder.Çünkü herkes solo albümü hak ediyor.

Sagopa=Memnunuz Güzel bir albüm.Kafile bizim açımızdan önemli ama benim açımdan daha da önemli.Yıllardır düşündüğümüz kendi şirketimizden çıkarttığımız ilk albüm oldu.Özellikle Kolera´ya çok teşekkür ediyorum çünkü ben vatani görevimi yaparken albümün tüm işleri ile bizzat kendisi uğraştı.Ben bu albüm için bir şey yaptığımı zannetmiyorum.Kayıtlar esnasında çok fazla eğlendik. gerçekten iyiydi. yorucuydu ama o da iyiydi.Şu anda kuvvetmirada olmasalarda Moz ve sitem de iyiydi.Kolera zaten iyiydi.Herkes iyiydi.Sadece Evrenin şarkılarını bu albümden çıkartıp EP´ye verdik eğer o şarkılarda olsaydı albüm dağılımı daha farklı olacaktı.Bu işin başından beri içinde olan birisi olarak Türkiye´de Türkçe sözler içeren en iyi karma albüm diyebilirim.Zamanına göre iyi olan 1. Yeraltı Operasyonu albümündede yer almıştım.O da çok iyiydi ve herkesi etkileyebilmişti.Ve ben bu işi biliyorsam Kafile çok iyi bir karma , kimse hakkını yememeli.Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

ahker = Eleştiriye hiç tahammülün olmadığı söyleniyor.Bu konuda ne söylemek istersin ?

Sagopa = Ben eleştirilmeyi severim ama söylenenler eleştiri seviyesinde olursa.Bizim türkçe rap çevresinde eleştiri olayı yanlış algılanıyor.Eleştiri adı altında karalama yapıyorlar aslında.Çekememezlik çok fazla "Sago nun şu şarkısını beğenmedim çünkü bana hitap etmedi " diyebilir yada " son dönemlerde yaptığı şarkılar aşk şarkısı gibi olmuş " diyebilir ama !!! Görmüyor musunuz !!! Uyanın tarzında galeyana getirici yazılar yazanlar bile var.Dünya´da bu iş böyle dönüyor zaten.Dinleyiciler beni bilir kişi olarak eleştiremez çünkü benim seviyemde değiller henüz.Sagopa Kajmer´in ne olduğunu artık tüm camia biliyor.Biraz mantığı olan insan eleştiri seviyesinin terazisini tutturabilir.O zamanda anlayışla karşılayabileceğimi de dinleyicilerim bilir.

ahker = Düet albüm çalışmalarınız nasıl gidiyor.Biraz bilgi verir misiniz?

sagopa SND takımı 1. bolum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sagopa SND takımı 3. bolum
» sagopa SND takımı 4. bolum
» sagopa SND takımı 2. bolum
» hiphop belgeseli bölüm 1
» bolum orta veya dolu