sagopa SND takımı 4. bolum M4y64i10
sagopa SND takımı 4. bolum M4y64i10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Cocuklar Duymasın ! xD Den Gelen Arklarımızın Üye Olmaları Önemle Rica OlunuR..

sagopa SND takımı 4. bolum

YazarMesaj
KÖR CERRAH
VatandaŞ
VatandaŞ

sagopa SND takımı 4. bolum Empty
MesajKonu: sagopa SND takımı 4. bolum   sagopa SND takımı 4. bolum Icon_minitimePaz Şub. 22, 2009 3:23 pm

Kolera = Albüm kayıtlarını hem zevkli hem eğlenceli hemde yorucu geçti velhasıl bir şekilde parçaları bitirdik ve geriye kaldı albüme piyasaya çıkartmak.Bizde ilk defa bu işleri yaptığımız için tecrübesizdik.Albümün kapak tasarımını düşünürken aklıma çocukluk arkadaşım geldi.Merve Kılınçkıran bizim şirketimizin logo tasarımını yaptı.Albüm kapağınıda ressam olan annesi Müjde Kılınçkıran yaptı.Grafik dizgi düzenlemeyi yine bizim diğer albümlerimizi yapan Genç Grafik ´ ten Cihan Örün yaptı.Ona da çok teşekkür ederiz yardımlarından dolayı.Albüm sizlerin eline gelene kadar çok fazla aşamadan geçiyor ve bunların hepsiyle bizzat ilgilenmek gerçekten çok zor ve çok yorucu.Bizim daha önceki albümlerde en büyük sorunumuz dağıtımın iyi olmamasıydı.Dağıtım şirketi çok önemli ve bu konuya hassasiyet gösterdik ve şu anda Kafile albümünün dağıtımından fazlasıyla memnunuz.Doğu illeri de dahil olmak üzere sipariş gelen her yere albümümüzü ulaştırıyorlar.Ayrıca bu albümün yurtdışında da kolaylıkla bulunabilecek olması bizi çok mutlu etti.Şimdi işin promosyon aşamasındayız ve çok ummalı bir çalışma yaptık güzel fikirlerimiz var ve Kafile albümü serüvene tam gaz devam ediyor.Albümü dinleyip beğenen ve albümde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Sagopa = Kafile internette belirsiz bir şekilde yayınlandı.İlk önce tek şarkı olarak sonra tüm albüm.Biz gereğini yaptık.Emeğe yapılan büyük saygısızlıktı ama neyse ki biz tek şarkılık ,tek albümlük adamlar değiliz.Bunlar hep başımıza geldi bundan sonra daha dikkatli oluruz.

ahker = Çok merak edilen konulardan biriside Konserler.Önümüzdeki günlerde konser programınız hakkında bilgi verir misiniz.

Sagopa = Ağustos ve Eylül ayında kendime boşluk yarattım.Vatani görevde bittiği için bir ay normal tatilim evlilik aşamaları hazırlıklar derken konserler Eylül ayına planlandı.Ağustos ´ ta bazı yazlık yerleri dolaşacağız Bodrum ,Alanya ,Adana ,Mersin ,İskenderun vs gideceğiz.Eylül ayının 10 undan itibaren ve Ekim ayında haftasonları Tüm Türkiye ve yurt dışında birçok yerde yoğun bir şekilde konser trafiğimiz olacak.Ulaşabildiğimiz kadar çok yere gideceğiz.Biz Gişe Organizasyon ile çalışıyoruz ve tanınmış birçok isimin organizasyon işlerini yapan profesyonel bir şirket.Biz onlarla aile gibiyiz ve nereye gideceğimiz konusunda hiçbir sorunumuz yok.İnternet sitemizden konserler ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

ahker = Son zamanlarda yaptığınız featuringler var mı ?

Sagopa = Elbette featuringlerim var ama hep bilindik kişilerle olanlarıdır önemli olan da bilinmedik kişilerle olanlar.Mesela Manga ile güzel bir featuring yaptık ve konserlerinde söyledik.Çok da beğenildi.Ama son zamanlarda çıkan İQ grubunun albümünde ismimi gördüm ve inanamadım.İQ grubunu tanırım ve iyi insanlar olduğuna inanırım ama benden habersiz ve izin alınmadan yapılmış bir davranış bu.İrem Records ta iken Aykut Gürel bana İQ nun albümünü çıkaracaklarını ve bunu kullanmak istediklerini sordu ve bende bu şarkıların henüz profesyonel aşamada olmadığını sadece demo olduğunu söyledim ve o da tamam iptal ediyorum demişti.Ama görüyorum ki Kral Tv ´ de bana verilen ödülümü alamamakla kalmadım üstüne böyle bir ödül aldım.Bunun parasal bir kaygı olduğuna inanıyorum.2003 yılında destek amaçlı bir parça yapmıştık ve öyle kaldı o olay.Ama bu hem İrem Records´ un hemde İQ nun ayıbıdır.Kafalarına göre iş yapıyorlar ve onlardan kurtulduğuma seviniyorum.Böyle olmamalıydı.Bu çok büyük bir yanıltmadır.O albümdeki Sagopa Kajmer yazısını görmezden gelin ve eğer benim için bu albümü alıyorsanız almayın.Çünkü kandırılacaksınız.Ben İQ grubunu severdim ve destek verdim ama onlar bunu izinsiz savurdular.Bu konuda müzdaripim.Keşke yapmasalardı.Bu büyük ayıp ve amatörlük yaptılar.

ahker = Yakın gelecekle ilgili projelerinizden bahseder misiniz ?

Sagopa = Gelecekle ilgili projelerimiz çok yoğun.Öncelikle Sagopa Kajmer & Kolera düet albümünü çıkarmayı düşünüyoruz.Güzel bir albüm olacak.Bunun haricinde ´ nin solosu var ve ben bu albümden çok ümitliyim. de hazırlıklarını bitirecek ve onunla da albüm çalışmalarına başlayacağız.Kolera daha solo albümüne başlamadı ama başlayacağız ve çok farklı bir soundda karşınıza çıkmak istiyor.Abluka Alarm´ın grup projesi ve Leadri´nin solo projesi var.Sagop albümünden hiç bahsetmiyorum çünkü çok güzel olacak.

ahker = Bu projelerin hepsi Melankolia Müzik etiketiyle mi karşımıza çıkacak ?

Sagopa = Kesinlikle.Bizim dilimiz çok yandı.Önceden yaptığımız hataları tekrarlamadan boğulacaksakta kendi denizimizde boğulalım diyoruz.Kendi kendimize rezil olursak eğer ben başarısız olduğumuza inanacağım.Ama başarılı olursak demek ki beni başarısızlıkla suçladılar bana gereken desteği vermediler ve beni madara ettiler diye düşüneceğim.Şu anda gördüğüm kadarıyla bu işi başarabildiğimizi söyleyebilirim.Grafik çok iyi gidiyor şu anda.

ahker = Son sözleriniz neler ?

Kolera = Hakkımızda çok şey yazıldı çizildi ve bazen çok abartıldı .Önceleri bu yazılanlar yüzünden çok strese giriyordum.Ama bizi sevenler ve destekleyenlerin yazılarını okuyunca gerçekleri anlıyordum.Bizi dinleyen ,seven ,destekleyen ve gerçekten beni içten sevdiklerine kendilerini içten inandıran herkese çok çok teşekkür ediyorum.

= İleriye yönelik çok güzel düşüncelerimiz var.Kuvvetmira hakkettiği yerlere gelecek.Doğru insanlar dinlenmeye başlandığı zaman daha çok değerimiz anlaşılacak.Kuvvetmira ´ da hiçkimse rape para kaygısı ile başlamadı.Zaten kaygısı olsaydı içimizde olamazdı.Gelecek hepimiz için daha güzel olacak.Ayrıca benim internet sitem açıldı.

= nin de söylediği gibi Kuvvetmira asla maddi kaygılarla yürüyen bir aile değildir.Bu yönüyle Kuvvetmira´ yı " anticon family " e çok benzetiyorum.Herkesin kendine has tarzı var.Ben ilk başlarda kendime solo albüm yapacak kadar güvenmiyordum ama şu anda kendimden eminim ve solo albüm çalışmalarına başlayacağım.Farklı bir tarz olacak.
Sagopa = Hayranlarımı seviyorum.Beni bu seviyeye onlar getirdi.Türkiye´de her tür kesimden hayranım var.Hepsine çok teşekkür ediyorum.Kafile albümünü alanlar umarım pişman olmamıştır ki ben bu işi biliyorsam eğer alan herkes memnun kalacak.Eğer beğenmedikleri birşeyler varsa bunlar da telafi etmeye çalışırız .Bu bizim ilk çocuğumuz ,ilk albüm.Alanlara ,kopya kullanmayanlara ,mp3 olarak dinleyip sonra gidip albüm alanlara da teşekkür ediyorum.Eleştirilerle ilgili hiçbir sorunum yok ama yapıcı ve karalama amaçlı olmamalı bunlar.Ben bugüne kadar çok karalandım ama hep silgimle aydınlandım,beyazlandım.Bu tür karalamalarla site sahiplerinin ilgilenmesini istiyorum çünkü ben bu konularda bir şey yapamam.Bu görev site sahiplerinin.Benim ne olduğumu tüm Türkçe rap dinleyicileri biliyor.Karalamalara siz karşı çıkın.Kuvvetmira gün geçtikce sarsılıyor gibi görünsede şu anda en güzel zamanlarımızı geçiriyoruz.Bu albüm buna boyut kazandırdı ve yakında Melankolia ´ dan çıkartacağımız diğer projelerle karşınızda olacağız.Sizleri seviyorum.

Kolera = Ben son bir şey daha söylemek istiyorum.Melankolia şirketini kurarken manevi zorluklar yaşadık."Romantizma " ve "Karantina Embryo" albümleri için İrem Records la anlaşmaya vardığımız zaman Aykut Gürel ´ e kendi şirketimizi kurma projemizden bahsettiğimizde bana " Arabanı satarsın bu işlere hiç girme " demişti .Ama bende ona şunu söylüyorum ; Arabamı satmadım ve yakında da Sagopa ´ ya bir araba alacağız.

Sagopa = Evet .Demek ki kimse arabasını satmıyormuş )s

sagopa SND takımı 4. bolum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sagopa SND takımı 1. bolum
» sagopa SND takımı 2. bolum
» sagopa SND takımı 3. bolum
» hiphop belgeseli bölüm 1
» bolum orta veya dolu